Będzie komisja śledcza w sprawie dróg?

Redaktor Obywatelski1

Klub PiS złożył w środę wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie – jak napisali wnioskodawcy – opóźnień w realizacji płatności za prace wykonane przy inwestycji budowy dróg ekspresowych i autostrad w latach 2007-2012.

„Ten wniosek nie jest skierowany przeciwko komuś. On dotyczy analizy procedur i systemu prawnego, które pozwoliły wyssać część środków finansowych z inwestycji drogowych, skutkiem czego pozbawiano możliwości ekonomicznego bytu dziesiątki, setki podwykonawców” – podkreśli poseł PiS Andrzej Adamczyk na konferencji prasowej w Sejmie.

Komisja miałaby zbadać m.in. przestrzeganie procedur prawnych w trakcie zlecania i realizacji inwestycji budowy dróg ekspresowych i autostrad oraz wyboru wykonawców generalnych tych inwestycji. Posłowie mieliby także prześledzić stan oraz powody zaistnienia zaległości płatniczych wykonawców generalnych wobec podwykonawców.

Komisja – jak mówił rzecznik PiS Adam Hofman – miałaby zacząć pracować po Euro 2012.

za: portalsamorzadowy.pl

oprac: ŁŻ

  1. | ID: 188a27dd | #1

    Mamy w Państwie instytucje kontrolne jak Najwyższa Izba Kontroli, Urzędy Kontroli Skarbowej zatrudniają specjalistów w różnych dziedzinach, więc niech skontrolują;, ufam że wykonają to rzetelnie a protokół wszyscy przeczytamy, bo powinien być jawny!! Ograniczanie jawności,co jest u nas
    popularne nie służy dobrze Polsce co widzimy i na własnej skórze odczuwamy!Trzeba głodówki,organizowania referendum obywatelskiego,tracić energie setki Rodaków,którzy w tym samym czasie mogliby coś konstruktywnego dla Polski wnieść!

Komentarze są zamknięte