Na sygnale: 21 maja, poniedziałek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Brzeg: Ukradł piłę stołową, ale długo nie popiłował, wpadł na drugi dzień.

Już następnego dnia po zgłoszeniu kradzieży policjanci z Wydziału Kryminalnego brzeskiej komendy zatrzymali 28 -letniego mieszkańca Brzegu podejrzewanego o ten czyn. Łupem złodzieja padła piła stołowa oraz przewody elektryczne o wartości 700 zł. Teraz za kradzież mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (17 maja br.) do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zgłosił się mężczyzna, który na terenie swojego zakładu zauważył brak piły oraz przewodów elektrycznych. Poszkodowany wyjaśniając okoliczności zniknięcia sprzętu powiedział, że na terenie warsztatu zauważył mężczyznę, który na jego widok uciekł. Kiedy sprawdził teren zakładu okazało się, że brakuje kilku rzeczy. Już następnego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu ustalili podejrzewanego o kradzież. W domu 28-letniego Tomasza M. ujawnili skradzioną piłę oraz przewody elektryczne. Jak się okazało podczas kradzieży mężczyzna zdążył schować przedmioty w zaroślach nieopodal zakładu. Gdy został spłoszony przez właściciela warsztatu zabrał sprzęt z kryjówki. Skradzione rzeczy zostały odzyskane, a Tomaszowi M. grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Brzeg: użyto śmigłowiec ale było już za późno

O godz. 12:42  przyjęto zgłoszenie od dyżurnego z pogotowia w Brzegu o konieczności zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca ratowniczego w związku z zatrzymaniem krążenia u mężczyzny po przybyciu na miejsce jednego zastępu PSP, zespół lotniczego pogotowia ratunkowego udzielał medycznych czynności ratunkowych poszkodowanej osobie; po godzinnej reanimacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny; działania staży zakończono o godz.15:30

Kędzierzyn-Koźle: nietrzeźwy wybijał szyby

Dwóch policjantów będących po służbie ujęło mężczyznę, który wybił szybę sklepową w Kędzierzynie – Koźlu. Zatrzymany 21-latek z Kędzierzyna – Koźla był nietrzeźwy. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Alarmowy telefon dyżurnego Policji w Kędzierzynie- Koźlu zadzwonił w nocy z soboty na niedzielę około godziny 3:10. W słuchawce dyżurny usłyszał znajomy głos swojego kolegi z jednostki. Dwójka policjantów poinformowała dyżurnego, że będąc po służbie, na ulicy 1-go Maja ujęli młodego mężczyznę. Zatrzymali go w bezpośrednia pościgu, po tym, jak wybił szybę wystawową w sklepie. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policjantów prewencji. Mundurowi wylegitymowali, 21-letniego mieszkańca Kędzierzyna – Koźla. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny. Został przez policjantów zatrzymany do wytrzeźwienia. Jego stan i agresywne zachowanie uniemożliwiało użycie alkomatu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Policjanci ustalili, że mężczyzna wybijając szybę spowodował straty w wysokości 1 500 złotych. Zatrzymany przyznał się do winy. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kluczbork: próbował zapłacić „lewą” „stówą”

Policjanci z Kluczborka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o próbę wprowadzania do obiegu fałszywego 100 zł banknotu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pobawienia wolności.

W piątek (18 maja) kluczborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie zapłaty podrobionym 100 zł banknotem za zakupiony towar w jednym z kluczborskich supermarketów. Sprzedawca zakwestionował prawdziwość banknotu i powiadomił o zdarzeniu Policję. Funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Kluczbork. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zatrzymali do tej sprawy również jego 18-letniego kolegę oraz 31-letnią kobietę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli urządzenie wielofunkcyjne, jednostkę komputerową oraz drugi wydrukowany banknot 100 zł. Zatrzymane banknoty zostaną przesłane do ekspertyzy. Zatrzymani zostali dzisiaj przesłuchani przez Prokuratora.Za wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów lub innych środków płatniczych grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrobienie kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Oprac. TG

Komentarze są zamknięte