Jan Tomaszewski stanie przed partyjną komisją etyki

Redaktor Obywatelski

Poseł PiS Jan Tomaszewski stanie przed partyjną komisją etyki, za swoją wypowiedź dotyczącą reprezentacji polski. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, iż zachowanie Tomaszewskiego było naganne.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, iż rozmawiał już w tej sprawie z Posłem Tomaszewskim, ale czeka ich jeszcze jedna rozmowa. Kaczyński oznajmił również, że Tomaszewski stanie przed partyjną komisją etyki. Przypomnijmy, Tomaszewski powiedział następujące zdanie: – Nie będę kibicował reprezentacji Polski. To nie jest moja drużyna, nie utożsamiam się z nią. Jest mi z tego powodu bardzo smutno, bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Ale wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski, w koszulce z orłem, która dziś jest profanowana.

W Radiu ZET poseł PiS powiedział: – „Ja, jako członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, nie życzę sobie, żeby w reprezentacji grał zawodnik, który został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za korupcję, jeden Francuz i dwóch Niemców, którzy grali już dla Francji i Niemiec. Nie załapali się do swoich pierwszych reprezentacji, odbierają prawdziwym Polakom miejsce w reprezentacji„.

 

oprac: ŁŻ

Komentarze są zamknięte