Adam Słomka zostanie zwolniony w czwartek 2 lutego [zmiana terminu]

Niezależna Gazeta Obywatelska

W Warszawie trwa protest członków Komitetu Obrony Sprawiedliwosci przeciwko aresztowaniu opozycjonisty Adama Słomki oraz przeciwko patologii polskiego wymiaru sprawiedliwosci.

Protesty polegajace na pikietach i manifestacjach odbyły sę także w Opolu, Krakowie, Katowicach, Chojnicach, Tucholi. W tych miastach zorganizowały je zawiązane po aresztowaniu Słomki lokalne Komitety Obrony Sprawiedliwości. Podobne komitety organizują się w  Częstochowie, Koszalinie i Biłgoraju.

Protestujacy w Warszawie codziennie przez godzinę pikietują więzienie na Rakowieckiej w Warszawie, gdzie przetrzymnywany jest Słomka, a w lokalu przy ul. Wspólnej 61/105 trwa od 8 dni głodówka. W głodówce uczesniczą: Janusz Sanocki, Zygmunt Miernik, Sławomir Kropisz, Gunter Baran i Halina Spasowska. Głodówka zostanie zakończona po uwolnieniu Słomki.

Wg  informacji przezkazanej przez sędziego Sądu Okręgu w Warszaiwe –  Wojciecha Małka – Adam Słomka zostanie zwolniony z aresztu w środę 1 lutego. Z kolei funkcjonariusze Zakładu Karnego przy ul. Rakowieckiej poinformowali, że zwolnienia aresztantów odbywają się w godzinach 12.00-14.00.

Uczestnicy warszawskiego protestu zapowiadają na środę 1 lutego pikietę pod więzieniem na Rakowieckiej wlasnie w tych godzinach. 

Organizatorzy Komitetu Obrony Sprawiedliwości zapowiadają obronę osób krzywdzonych przez sądy i walkę o oczyszczenie polskiego „wymiaru sprawiedliwości” z licznych patolgii.

Z ostatniej chwili: Zmiana terminu

Zgodnie z informacją jaką uzyskaliśmy od dyrektora ZK na Rakowieckiej p. Kornatowskiego (po interwencji Centralnego Zarządu Służby Więziennej -wcześniej funkcjonariusze odmawiali udzielenie jakiejkolwiek informacji) wynika, że Adam Słomka zostanie zwolniony w czwartek 2 lutego. Opuści więzienie najpóźniej do godziny  14.

Wczoraj od jednego z sędziów Sądu Okręgowego otrzymaliśmy informację, że Adam wyjdzie w środę. Była to jednak – jak się dzisiaj okazało – informacja błedną. Sąd Okręgowy (sędzia Małek) we wtorek potwierdził, że Adam Slomka wychodzi w czwartek.

W tej sytuacji akcja trwa nadal.

Autor: Janusz Sanocki,  koordynator Komitetu Obrony Sprawiedliwości, tel. 602-397-455

 

Komentarze są zamknięte