Przeciw ACTA głos z więzienia

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Biuro Prasowe KPN-OP informuje, że uwięziony lider Konfederacji Adam Słomka, który 12 stycznia br. zastosował w praktyce demokratyczną zasadę nieposłuszeństwa obywatelskiego w proteście wobec bezkarności totalitarnych zbrodniarzy, przekazał dziś swoje wsparcie dla protestujących przeciwko wprowadzeniu ACTA.

Informację tą potwierdziła i przekazała jego żona Beata Belkius-Słomka. Uwięziony prosi, aby przekazać swój zdecydowany sprzeciw wobec próby wprowadzenia cenzury służącej promowaniu jedynie słusznego kierunku myślenia. Stwierdza, że zmowę milczenia i cenzurę przerwał swoim protestem 12 stycznia br. Cieszy się rownież, że tysiące młodych Polaków uznało wtedy, że można stosować metodę obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec jawnej bezczelności władz i wprowadzania „zakamuflowanego” państwa policyjnego.

Przypominamy, że Adam Słomka w III kadencji Sejmu RP złożył zapytanie poselskie (nr 1983; 5 maja 2000 r.) adresowane do premiera polskiego rządu Jerzego Buzka w sprawie konstytucyjnie gwarantowanej wolności słowa i przekonań. Lider Konfederacji pytał wtedy:

„Czy w ramach kompetencji rządu RP mieści się ingerencja władzy publicznej w suwerenne prawa mediów wynikające z Konstytucji RP oraz ustawy prawo prasowe gwarantujące wolność słowa i możliwość nieskrępowanego wyrażania poglądów oraz przekazywania informacji?”.

Niestety, również wtedy polski rząd nie udzialił jasnej odpowiedzi …  

Za: Biuro Prasowe KPN-OP

  1. Buli
    | ID: 1a0b495a | #1

    Brawo Panie Adamie – takich ludzi Polsce trzeba – jest Pan niezłomny !

  2. Rafał
    | ID: 725d1beb | #2

    W Polsce Adam Słomka na Białorusi Aleś Bialacki. Polsce jest bliżej do Białorusi niz do najbardziej skorumpowanego kraju w Europi

Komentarze są zamknięte