Nie można odwiedzić Słomki w więzieniu na Rakowieckiej

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Biuro Prasowe KPN-OP informuje, że mimo spełnienia wymogów formalnych na mocy decyzji dyrektora warszawskiego więzienia przy ul. Rakowieckiej legendarny lider opozycji demokratycznej w PRL dr Kornel Morawiecki nie został wpuszczony na widzenie z więźniem politycznym III RP Adamem Słomką.

Po konferencji prasowej lidera Solidarności Walczącej ok. godz. 11:00 Służba Więzienna łamiąc standardy demokratycznego państwa prawa wzmocniła izolację lidera KPN-OP.

Mimo natychmiastowej  interwencji w tej sprawie posła na Sejm RP Stanisława Pięty z KP PiS funkcjonariusze SW z ul. Rakowieckiej – tłumacząc się identycznie do funkcjonariuszy służb więziennych na Ukrainie w sprawie Julii Tymoszenko, t.j. procedurami złamali prawa obywatelskie zarówno Adama Słomki jak i Kornela Morawieckiego.

Dr Morawiecki w budynku przy ul. Rakowieckiej spędził ponad 3 godziny.

Buta i arogancja Służby Więziennej nie może być tłumaczona inaczej niż kontynuowaniem w budynku więzienia mokotowskiego praktyk z czasów stalinowskich.

Na prośbę Beaty Belkius – Słomka pisemną interwencję u ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie Adama Słomki podjął dziś wicemarszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

Dodajmy w dniu wczorajszym tj. 26 stycznia odbyła się w Katowicach konferencja prasowa z udziałem żony więźnia politycznego PRL i III RP Adama Słomki, Beaty Belkius – Słomka oraz współtwórcy Wolnych Związków Zawodowych Kazimierza Świtonia, Jana Jączka (Stowarzyszenie Praworządność), Jana Asta (Krajowe Studium Polski Podziemnej) oraz Mariusza Cysewskiego – więźnia KGB.

Zwracamy uwagę na oddolne powstanie Komitetu Obrony Sprawiedliwości – tel. koordynatora Janusza Sanockiego, 602 397 455, mail: [email protected]

Żona represjonowanego lidera KPN-OP przedstawiła list otwarty do małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej z prośbą o wsparcie działań prowadzących do uwolnienia A. Słomki.

Za: BP KPN-OP

  1. Katarina
    | ID: 32890feb | #1

    niezłomny Adam Słomka – BRAWO

  2. Rafał
    | ID: c3206206 | #2

    Więzienie na Rakowickiej należy spalic i zbużyć tsk ja francuską Bastylię. Więzienie na Rakowieckiej jest synonimem Totalitaryzmu Najpierw faszystowskiego a późmoej komunistyuczego. I jest 100 razy gorsze od francuskiej Bastyli. To wiezienei jest i tak długo jak będzie w Polsce to będzie Polska krajem totalitarnym. Należy jeżeli myslimy o WOLNEJ DEMOKRATYCZNEJ POLSCE zlikwidować to więzienie zbużyć je Więzienie na rakowieckiej jest synonimem Polski zależnej od innych ZLIKWIDOWĆ je niech akmień na kamieniu nie zostanie to polityczne wiezienie, budujmy więznienia dla kryminalistów nie dla ludzi o odmiennym zdaniu NIE DLA WIĘZIENIA NA RAKOWIECKIEJ

Komentarze są zamknięte