Rozszerza się protest w obronie aresztowanego działacza opozycji Adama Słomki

Niezależna Gazeta Obywatelska

Przypomnijmy, że opozycjonista z czasów PRL, wieloletni więzień polityczny Adam Słomka, został aresztowany w ub. czwartek i osadzony w więzieniu na Mokotowie, za to, że podczas procesu Kiszczaka wygłosił w sądzie oświadczenie domagając się sprawiedliwości dla ofiar stanu wojennego. W stanie wojennym Słomka nie tylko sam był więziony, ale SB zamordowała jego matkę.

W obronie aresztowanego opozycjonisty, byli więźniowie polityczni zawiązali w Warszawie Komitet Obrony Sprawiedliwości.Powstały także lokalne Komitety w Opolu, Katowicach i Krakowie. Opolski KOS zapowiedział na środę 25 bm. pikietę pod tamtejszym sądem okręgowym. W Krakowie tamtejszy Komitet Obrony Sprawiedliwości organizuje w czwartek manifestację przy ul. Westerplatte, w centrum miasta.

Protestujący w Warszawie pikietują codziennie przez godzinę więzienie przy Rakowieckiej. We wtorek 24 stycznia czterech uczestników protestu podjęło w Warszawie strajk głodowy. W czwartek do protestu w Warszawie ma się przyłączyć Kornel Morawiecki z Wrocławia – legendarny przywódca Solidarności Walczącej.

Do Komitetu Obrony Sprawiedliwości przystąpiła we wtorek Halina Spasowska z Wrocławia – uczestniczka słynnej głodówki w Podkowie Leśnej w maju 1980 r. i osoba wspierająca strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. Przystąpienie do głodówki osoby z opozycji demokratycznej lat 70. ma w tym przypadku wymiar symboliczny.

Autor: Janusz Sanocki, Komitet Obrony Sprawiedliwości, tel. 602-397-455

Komentarze są zamknięte