Co parlamentarzyści opolscy zrobili dla TV Trwam?

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Kilka dni temu w Sejmie RP odbyło się, transmitowane przez TV Trwam, zebranie Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Mieliśmy niebywałą okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda stosunek elit rządzących Polską do demokracji, pluralizmu i wolności słowa.

Tych z Państwa, którzy nie oglądali tego „na żywo” zachęcam do obejrzenia na internecie.

Zobaczycie Państwo, jak zachowują się nasze „ autorytety” walczące ongiś o wolną Polskę?! Jak wyglądają ich słowa w przełożeniu na czyny?

Bardzo pouczająca lekcja….

Zastanawiam się dlaczego KRRiT uporczywie odmawia przyznania tejże koncesji?

Dlaczego ciągle słyszymy nieprawdziwe wyjaśnienia pana Dworaka o tym, że Fundacja Lux Veritatis nie spełnia finansowych wymogów?

Podczas posiedzenia szanownej Komisji, dyrektor Fundacji Lux Veritatis Pani Lidia Kochanowicz podkreśliła, że majątek trwały Fundacji, świadczący o świetnej kondycji firmy, jest ponad 3 tys. razy większy od majątku jednej ze spółek, która koncesję dostała, 350 razy większy od innego podmiotu i 86 mln razy większy od majątku kolejnego beneficjenta koncesyjnego, dla którego Rada była tak łaskawa w ocenie. Aktywa obrotowe Fundacji, czyli płynne, które bardzo szybko można było przeznaczyć na sfinansowanie naszych działań, są półtora raza większe od jednej z firm, która otrzymała koncesję, 2,3 raza większe od drugiej firmy i 37 razy większe od trzeciej, która też otrzymała koncesję.

Po raz kolejny śmiem zapytać opolskich parlamentarzystów, bez względu na przynależność partyjną:

Jakie kroki zamierzacie Państwo podjąć w związku z tą skandaliczną sytuacją?!

W pierwszej kolejności o podjęcie stosownych kroków proszę Panią Poseł do Parlamentu UE Danutę Jazłowiecką (PO). Pamiętam przedwyborcze spotkania z Panią Poseł, jedno z nich odbyło się w kościele bł. Czesława. Wówczas zapewniała nas Pani o swoim wielkim przywiązaniu do wartości chrześcijańskich, do wielkiego szacunku do Polskiego Papieża Jana Pawła II… Opowiadała Pani o swoim zachwycie wobec Jego Osoby i Przesłania….Bardzo więc proszę o przekucie tych wielkich słów na czyny, Pani Poseł!

Apeluję także do pana Senatora Piotra Wacha (PO).

Monitoruje Pan stan demokracji w Republice Mołdawii, mówi Pan, że systematycznie odwiedza ten kraj, przygląda się wyborom, liczeniu głosów, respektowaniu praw człowieka, wolności prasy, skuteczności śledztw o podłożu politycznym. A jak wygląda stan naszej rodzimej demokracji?! Nieoficjalne źródła podają również o Pańskiej bliskiej współpracy ze środowiskami katolickimi. Cokolwiek sądzi Pan o politycznej linii Radia Maryja i związanej z nim TV Trwam, przypominam Panu, że media te służą przede wszystkim jako źródło i szkoła modlitwy…

Nie znam innej rozgłośni radiowej czy telewizyjnej, która umożliwiałaby słuchaczom włączenie się do modlitwy czy katechezy.

Proszę więc, okazać się w pełni dojrzałym katolikiem i podjąć stosowne kroki zmierzające do przerwania tego ponurego i niesprawiedliwego spektaklu…

Słowa te kieruję do wszystkich Parlamentarzystów!

Tych z tzw. prawicy jak i do tych z lewej strony. Tych, którym przyświeca hasło

Liberté, égalité, fraternité”

Okażcie się ich godnymi Panie i Panowie!

Bo, koniec końców, okazuje się, że wszyscy Państwo chrzcicie swoje dzieci, wysyłacie do I Komunii Świętej, często pod koniec swojego życia intensywnie poszukujecie kontaktu z Kapłanami, pogardzanego przez Was Kościoła!

Pozostaję w szacunku

Autor: Anna Grega, Kierownik Biura „Rada Maryja”

 1. Warszawiak
  | ID: b9e5f79c | #1
 2. PSD
  | ID: bc895b5f | #2

  Solidarna Polska zbiera podpisy .Zbierała je również podczas spotkania z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem Zaleskim.

 3. PSD
  | ID: bc895b5f | #3

  Pani Anno , od PO nie ma co wymagać, przecież to partia POstkomunistyczna – co drugi matoł z PO może się POszczycić legitymacją PZPR. Czasem człowieka szlak trafia ,gdy słyszy się z ambony jak „czarni” mówią o podziale na prawicy

  Od kiedy PO jest prawicowe????????????

  PO to lewacko liberalne kapitalistyczne łajno które rozpuściło prywaciarzy wyzyskiwaczy.

  Mała ściąga polityczna:

  PRAWICA = Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Marek Jurek

  Lewica = Samoobrona, Polska Partia Pracy (w umiarkowanym stopniu)

  LEWACTWO = PO, PSL, Paligłup, SLD

Komentarze są zamknięte