Subiektywny przegląd tygodnia: Tour de Opole, a Tusk woli tour de ski

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z Opola
No i miałem rację w zeszłym roku, gdy stwierdziłem, że kampania „Sprzątaj po swoim psie” jest do bani! Spece z Ratusza wyprodukowali bubel, który został umieszczony w szlachetnym rankingu 10 najgorszych kampanii społecznych w kraju. Brawo!

W rozmowie z GW Poseł Patryk Jaki przekonuje, że pieniądze wydane na Tour de Pologne są wyrzucone w błoto. Drogi Patryku otóż nie! Zgodzę się, że na pewno wybitnie nie wpłynie to na marketing miasta w ten sposób, że tydzień później będzie w Opolu chmara turystów. Jednak to wyścig transmitowany na całym świecie dlatego warto w niego zainwestować. Mieszkańcy Francji nie widzą czym jest Opole. Teraz się dowiedzą.

Andrzej Galla został wiceburmistrzem Namysłowa. Cóż to za zbieżność nazwisk. Tych Gallów ci u nas w regionie jest jak Kowalskich.

Miasto przeznaczy 2 miniony zł na chodniki. To wspaniała wiadomość! Może wreszcie zrobią chodnik na ul. Katowickiej koło akademików.

Kolejna wspaniała wiadomość jest taka, że miasto oszczędza na braku zimy około 500 tys. złotych miesięcznie. Panie i Panowie, co zrobić z taką kasą? Dobrze, że Pan Tyka nie jest już dyrektorem MZD, bo z całą pewnością ten człowiek prezydenta źle zagospodarowałby te oszczędności.

Przeczytałem w NTO, że pewien kamienicznik z ul. Piastowskiej chce zamknąć chodnik dla pieszych, który udostępnia miastu, jeżeli nie będzie dostawał 500 zł miesięcznie. Co to za kwota? Ano opłata miasta za udostępnienie tego chodnika. Idzie kryzys? Idzie.

I jeszcze na koniec coś poważnego. Miasto chce wypuścić kolejne obligacje, które będzie musiało skupić za 7 lat. Bardzo wygodna perspektywa. Za 7 lat to nie będzie już problem Ryszarda Zembaczyńskiego tylko innej ekipy.

Z Kraju

Postrzelił się polski prokurator. Nasz kraj wpada w coraz większą recesję. Dziennikarze są inwigilowani, śledztwa toczą się pod ewidentne dyktando kręgów władzy. Wypada tylko zapytać: Panie Premierze, jak żyć?

Mamy wtorek. Pułkownik Przybył żyje, czuje się dobrze. Sprawa nabiera coraz większych kontrowersji, bo oto okazuje się, że pułkownik mógł to zrobić specjalnie aby ratować swojego szefa Pana Parulskiego. Czego to ludzie nie wymyślą…

Donald Tusk znów jest na urlopie. Piszę, znów ponieważ mi ciągle się wydaje, że on jest na urlopie. Więc Jarosław Kaczyński wezwał „cysorza” Tuska do powrotu. Kaczyński tylko zapomniał, że sam jest typowym cesarzem. Twardy, stanowczy, bez prawa głosu dla innych w swojej frakcji.

Tusk na urlopie a poparcie spada. Według najnowszych sondaży poparcie dla PO wynosi 36%. Można powiedzieć, że tylko. PiS odnotował 23%, lewica się nie liczy. Ale warto zaznaczyć poparcie dla Solidarnej Polski, która obecnie notuje 4%.

Hit tygodnia. Prezydent nie ma zdania w sprawie prokuratury. Pewnie, bo przecież po cóż by miał mieć? Głowa państwa jest tylko od lądowania trzy razy w Rosji wracając z Chin, tłumacząc to tylko przerwą na tankowanie. W czasie owego tankowania, spotyka się z dziwnymi ludźmi. Tu pan Prezydent ma zdanie?

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte