Radni Solidarnej Polski mieli rację?

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Dzisiejsza konferencja radnych Solidarnej Polski, na której przedstawili pomysł powołania zespołu, który miałby się zająć komunikacją miejską pokazuje, że radni miesiąc temu gdy wychodzili z PiS mówili prawdę. Być może pewne projekty były blokowane, być może pozostali członkowie klubu radnych PiS wyrażali się negatywnie o nich nie pozwalając normalnie pracować. Dziś pokazali, że zależy im na rozwoju Opola, a pomysł powołania do życia takiego społecznego zespołu jest bardzo dobrym posunięciem.

W ostatnim czasie bardzo niewiele się dzieje jeżeli chodzi o pracę Rady Miasta Opola. Zarówno PO jak i PiS oraz SLD praktycznie nie pokazują żadnej aktywności na tym polu. Jedynie Marcin Ociepa prezentuje pewne swoje pomysły. Czy dzisiejsza konferencja i pismo kierowane do prezydenta miasta przez radnych SP jest jednorazowym wyczynem? Jak zapewniał mnie dziś Radny Michał Nowak, wspólnie z Przemysławem Bukowskim, choć w osłabionym zespole, to jednak chcąc ciężko pracować, przedstawiając coraz nowsze rozwiązania. Zobaczymy tylko czy dotrzymają słowa i wystarczy im determinacji, bo co innego słowa, a co innego czyny.

Pamiętać jednak należy, że tak właśnie powinna wyglądać praca opozycji. Każdej, zarówno rządowej jak i samorządowej. Przedstawiania własnych pomysłów, nawet w przypadku kiedy z góry wiadomo, że będą odrzucone jest dowodem pracy pomysłowości i zaangażowana. Potrzebne jest wyrobienie swoich własnych kontrargumentów w dyskusji. Tylko taka praca daje możliwość walki o najwyższe cele polityczne. Dzisiejszy ruch radnych Nowaka i Bukowskiego oceniam jako bardzo dobry. Taki zespół jest potrzebny, szczególnie, że nie opróżni miejskiej kasy z pieniędzy na diety dla radnych za odbyte posiedzenia.

 Autor: Łukasz Żygadło

 1. Ozi
  | ID: 43366834 | #1

  Gratulacje dla radnych Solidarnej Polski!!!

 2. Krzysiek
  | ID: 7fa7c175 | #2

  Pan Żygadło widać że raz objedzie a raz pochwali. Bardzo dobrze, tak ma wyglądać publicystyka!

 3. J
  | ID: b6db4663 | #3

  TYLKO NIEDOBRZE ZE PAN LUKASZ DAŁ SIĘ ZAGONIĆ W KĄT SKRAJNEJ PRAWICY PRZEZ REDAKTORÓW PROWADZĄCYCH AUDYCJĘ W RADIU OPOLE

 4. | ID: 225c8273 | #4

  Radni pokazali że zależy im na rozwoju Opola- A ja myślałem że na własnej autopromocji i probach zrobienia czegoś by znowu zostać radnym. A już pytanie czy ta konferencja była jednorazowym wyczynem ……. Ahahahaha. Jedna konferencja prasowa to wyczyn ???
  Życząc radnym dalszych historycznych wyczynów a redaktorowi trzeźwej oceny sytuacji żegnam się mocno ubawiony. Oby tak dalej , humor jest w cenie

Komentarze są zamknięte