Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaj Przybył postrzelił się po konferencji prasowej

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Trwa reanimacja prokuratora Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaja Przybyła, który postrzelił się po konferencji dotyczącej śledztwa ws. przecieku do mediów z postępowania ws. katastrofy smoleńskiej.

Na miejscu jest już także policja, żandarmeria wojskowa i prokurator. Dziennikarze  zostali wyproszeni z budynku.

Wcześniej, podczas konferencji prasowej prokurator był bardzo zdenerwowany. Wygłosił 15 minutowe oświadczenie, w którym m.in. powtórzył, że w śledztwie nie było żadnych nieprawidłowości, a dziennikarze, piszący o tym, że prokuratura wojskowa złamała prawo, zostali zmanipulowani.

Podkreślił również, że manipulacja dziennikarzami wynikała z faktu, że prokuratura „prowadzi bardzo poważne śledztwa związane z przestępczością zorganizowaną w Wojsku Polskim”.

Tuż po konferencji płk Przybył wyprosił z sali dziennikarzy, mówiąc im, że chce ją przewietrzyć. Gdy wszyscy wyszli, padł strzał.

Obecnie prokuratorowi pomocy udzielają ratownicy.

Szef MSW Jacek Cichocki powiedział dziennikarzom, że ws. poniedziałkowej próby samobójczej prokuratora Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaja Przybyła podjęte zostały „wszelkie czynności wyjaśniające”.

„W przypadku osoby takiej jak prokurator lub osoby szczególnie ważnej, bo nadzorującej śledztwo, na pewno, jestem przekonany, czynności zostaną przeprowadzone szybko i bardzo rzetelnie” – zapewnił Cichocki.

www.wpolityce.pl za PAP

 1. XXXL
  | ID: 5e7b9b43 | #1

  Może wreszcie jakiś przełom nastąpi…??? Otworzą się oczy u niektórych mocno zamknięte…

 2. Jeden Mandat
  | ID: f758f59c | #2

  Widocznie miał coś na sumieniu

  Teraz Antek & Company POwinni mocno zaatakować !

 3. a.
  | ID: ce785603 | #3

  Zdesperowany zakończyć żywot pułkownik trafia jedynie w swój policzek. Dobre i to, bo mogły ucierpieć osoby postronne – wszak okna gabinetu były otwarte na oścież.

 4. ellly
  | ID: c6198a9a | #4

  Prokurator Przybył zainscenizował próbę samobójczą, jutro prawdopodobnie wychodzi ze szpitala – ściągniety do prokuratury przez prokuratora Parulskiego, nominowanego do stopnia generała przed rozpoczęciem śledztwa smoleńskiego przez Platforme Obywatelską. Prowadził śledztwo w sprawie innego prokuratora , prokuratora Pasionka , tylko za to , że prokurator Pasionek szukał pomocy dla rozwiazania sprawy śledztwa smoleńskiego m.in. u służb amertykanskich !!!!!!! co w tym złego, Polacy chcą poznać prawdę o katastrofie !!!!!!!

Komentarze są zamknięte