Daniel z Olesna wraca do domu

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Po godz. 14.00 było już wiadomo, że Daniel z Olesna jest na wolności. Po 47 h 18-latek zatrzymany na Marszu Niepodległości został wypuszczony do domu. O godz. 16.00 połączyliśmy się z nim telefonicznie. Daniel  zapewnił, że jest na wolności i nie chciał więcej opisywać całego zajścia. Wraz z rodzicami wraca do domu. Przebywał w areszcie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Najbardziej niepokoi możliwość zastosowania odpowiedzialności zbiorowej. Każdy z nas uczestników Marszu Niepodległości mógł zostać zatrzymany. – „Niewiele brakowało a też bym dostał od policji. Widziałem jak funkcjonariusze polewali tłum z armatek wodnych  i gdybym 5 minut dłużej został na Placu Konstytucji , to też nie wiadomo czy nie byłbym zatrzymany” – mówi Adam Sadłowski z Kędzierzyna-Koźla. – „Udało mi się opuścić plac, niestety nie szedłem już w marszu, tylko czekałem na  uczestników już pod pomnikiem Romana  Dmowskiego” – dodaje.

Z doniesień medialnych wiadomo, że poza sprawami o wykroczenie w prokuraturze Warszawa-Śródmieście, jednej z kilku zajmujących się zatrzymanymi  11 listopada, dotychczas 21 osób usłyszało zarzut  czynnej napaści na policjantów, 3 – niszczenia mienia, a kolejne 3 osoby zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Dodatkowo prokuratorzy wystawili po jednym zarzucie udziału w zbiegowisku publicznym, znieważania funkcjonariusza, oraz udziału w bójce. Ale zarzutów będzie więcej, bo dotyczy to grupy łącznie 36 osób, zatrzymanych podczas zamieszek na pl. Konstytucji. Wiadomo też, że te osoby będą odpowiadały przed sądem w trybie normalnym.

Wobec żadnej z przesłuchanych dotychczas osób prokuratorzy nie zdecydowali się na areszt. 18 zatrzymanych na pl. Konstytucji pozostanie pod dozorem policyjnym. Z informacji prasowych wynika również , że uczestnicy zamieszania przy ulicy Wilczej najprawdopodobniej odpowiedzą za uczestnictwo w zbiegowisku publicznym. Prokuratorzy tłumaczyli, że tak klasyfikują to zdarzenie, bo władze miasta nie zezwoliły na demonstrację właśnie przy tej ulicy. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Agnostyk
  | ID: 66328af8 | #1

  A w domu łomocik od mamy, którą zostawił samą z dziadkiem po wylewie. Ciesz się, ze mama mogła prosić znajomych o pomoc nieodpowiedzialny szczylu.

 2. Oleśnianin
  | ID: bd7f1d2f | #2

  Agnostyk, na prawdę jesteś takim idiotą, nie wiem czemu wyciągasz jakieś lewe fakty z życia tego chłopaka? Podnieca Cię to? Jesteś z siebie dumny? Jak jesteś laikiem w danych sprawach to proszę zamilcz, bo takie fanaberie,co tu wypisałeś to się aż w głowie nie mieści.
  Chłopak został poszkodowany w łapance, mógłbyś też tam stać i nic nie robić a i tak trafiłbyś za kratki na 48h. Policja zachowywała się tam jak gestapo, bili nie patrząc czy to kobieta,dziecko czy jakiś ‚kibol’, na których jest teraz straszna nagonka…
  Dorośnij najpierw,a później wypowiadaj się na dany temat imbecylu.

 3. Anonim
  | ID: d0c07f0b | #3

  33 lata, dom, dziecko i 2 fakultety… i telefony zrozpaczonej rodziny, która usiłowała ustalić, co się dzieje z gnojkiem, który bez wiedzy rodziców pojechac napier… się z „czerowną zarazą”.

  Chyba dorosłem, nie uważasz?

 4. Oleśnianin
  | ID: bd7f1d2f | #4

  Nie chodzi tu o wiek, ale o sam sposób myślenia. Dobrze, uważasz że chłopak to patol,szczyl itd. Ale na cholerę wyciągasz jakieś brudy z jego życia? Czy jest to istotne w świetle tej sprawy? Lepiej się zastanów ;)

 5. Anonim
  | ID: 842fb4f0 | #5

  @svatopluk
  oczywiscie nikt nie finansuje tych folksdojczy
  chacha
  tylko siedza na „etatach” w dzienniku zachodnim w niemieckich rekach
  bo polakow nie stac juz na byle wlasne tytuly prasowe

  i jeszcze jedno skad na slasku 10 % deklarujacych niemieckie pochodzenie
  trzeba zajrzec do ksiag wieczystych
  pewnie
  w 1945r skladali zapewnienia solenne ze sa polakami z dziada pradziada tak jak teraz widzac koryto niemieckie
  okurzaja obywatelstwo przedwojenne niemieckie w ambasadzie niemiec
  starajac sie o paszport

 6. 23 października 2012, 12:45 | #1
Komentarze są zamknięte