Opolski przegląd sportowy: ZAKSA w transie, Gwardia druga w tabeli a Odra znokautowała na Oleskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Pogrom przy ulicy Oleskiej!

Do sporej niespodzianki doszło w sobotę na stadionie Odry Opole. Miejscowi wygrali 4-0. Oczywiście niespodzianką jest to w tym sensie, że do tej pory Opolanom szło wręcz tragicznie w meczach u siebie. Już w 3 minucie spotkania prowadzenie dla ekipy niebiesko-czerwonych zdobył Tadeusz Tyc, który w późniejszej fazie spotkania zdobył jeszcze jednego gola. Kolejne bramki były kwestią czasu. Do siatki trafiali jeszcze Surowiak oraz Rogowski. Było to pierwsze spotkanie, w którym piłkarze Odry od samego początku narzucili swoje tempo gry oraz założenia taktyczne Trener Wojciech Mielnik po słabym debiucie w końcu może być szczęśliwy z rozwoju swojej krótkiej póki co przygody z pierwszą jedenastką Opolan. Pozostając nieco krytycznym w stosunku do gry swojej drużyny, kibice po tym meczu mogli narzekać tylko na to, że wynik był tak „mizerny”, bo gdy weźmiemy pod uwagę ilość sytuacji stworzonych przez Odrę, to dojdziemy do wniosku, że wynik mógł być co najmniej dwukrotnie wyższy aniżeli realnie widniejący na tablicy po końcowym gwizdku. Po 12 kolejkach w lidze Odra Opole zajmuję 6 miejsce i traci do lidera Rozwoju Katowice 8 „oczek”.  Następnym rywalem Opolskiej Odry będzie Victoria Częstochowa. Sądząc po formie jaką prezentują Częstochowianie, a jaką prezentuje w tym sezonie Odra na wyjazdach, nie powinno być problemu z przywiezieniem na ul. Oleską 3 punktów.

ZAKSA w transie!

Do kolejnego zwycięstwa doszło w meczu PlusLigi Siatkarzy ZAKSY. W meczu z odwiecznymi rywalami z Częstochowy Kędzierzynianie wygrali z AZS-em 3-1 (28:26, 30:28, 22:25, 25:22). Mecz ten nie był łatwy dla obu drużyn. W pierwszych dwóch setach walka toczyła się punkt za punkt i tylko indywidualne umiejętności siatkarzy ZAKSY sprawiły, że było już 2-0 dla gości. W trzeciej odsłonie to siatkarze Tytana pokazali naszym, jak się gra na najwyższym poziomie w siatkówkę, choć trudno jest mówić źle o grze obu zespołów w tym akurat meczu. W ostatnim secie sytuacja wróciła do normy na korzyść siatkarzy z dzielnicy Azoty. Zawodnikiem meczu został Paweł Zagumny, który chyba przeżywał drugą młodość rozdając piłki jak za swoich najlepszych lat. W tabeli zdecydowanie prowadzą siatkarze ZAKSY mając komplet punktów. Następny mecz Kędzierzynianie zagrają w Lidze Mistrzów z CAI Teruel na wyjeździe.

Gwardia Opole wiceliderem!

W szóstej kolejce rozgrywek ligowych piłkarzy ręcznych Gwardia Opole gładko przejechała się po  drużynie MTS Chrzanów 37-28. Dzięki tej wygranej Opolanie zajmują 2 miejsce w tabeli. Już po pierwszej połowie większość kibiców była przekonana o zwycięstwie swoich pupili (Na tablicy wyników po pierwszych 30 minutach widniał wynik 21-11) , ale wraz z duchem fair play, nie można było zlekceważyć przeciwnika i tak też postąpili Nasi chłopcy grając drugą połowę w podobnym stylu co pierwszą.

Autor: Adam Kolański